ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo
Blog młodej mężatki
Przejdź do treści

Zawał

ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo, blog
Opublikowany przez w Mężatka ·
Dziś mi trochę smutno ...

A zaczęło się od tego, że w pracy jeden z pracowników znalazł innego pracownika leżącego na podłodze. Ten człowiek wydawał dziwne dźwięki.

Wezwaliśmy pogotowie. I oczekując na przyjazd pomocy medycznej zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy mu pomóc. Okazało się, że nie wiemy, jak się robi sztuczne oddychanie i masaż serca. Byliśmy zupełnie bezradni.

I wtedy wszedł do budynku jakiś człowiek, jak się potem okazało przyszedł do naszego urzędu coś załatwić, który jak tylko zobaczył leżącego człowieka, to zabrał się od razu do masażu serca i sztucznego oddychania. Jak się później okazało te czynności uratowały temu mężczyźnie życie. Przybyły na miejsce lekarz poinformował nas, że nasz kolega miał zawał.

A potem mi się przypomniało jak 13 lat temu mój tata był w bardzo podobnej sytuacji i ja nie wiedziałam co zrobić. Wezwałam tylko pogotowie. Na szczęście tata przeżył brak mojej osobistej interwencji. Od tego zdarzenia zaczęły się mojego taty choroby. No, ale to już bardzo długa historia ...

Tata ciężko pracował. Chciał, aby jego dzieci miały lepszą przyszłość niż on sam. Mało sypiał, byle jak jadł i tak jak pisałam wyżej, bardzo ciężko pracował. No i w konsekwencji dorobił się mnóstwa chorób.

Cóż, dzisiejsze przykre wydarzenie daje mi do myślenia. Może powinnam zastanowić się nad tym co jem, co piję (za dużo kawy). Wygląda na to, że swym niezdrowym trybem życia mogę doprowadzić się do jakiejś choroby ...?

Kilka lat później … 16.05.2020 r.

Niestety nadal nie pamiętam jak się robi sztuczne oddychanie oraz masaż serca, ale za chwilę to sprawdzę  w Internecie.

Mój tata, mimo wielu chorób, z którymi walczy, na szczęście żyje i ma się całkiem dobrze. I też na szczęście ja i mój mąż jesteśmy zdrowymi ludźmi.Brak komentarzy

Wróć do spisu treści