ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo
Blog młodej mężatki
Przejdź do treści

Późne macierzyństwo

ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo, blog
Opublikowany przez w Młoda mama ·
To niewiarygodne! Moja 44 letnia koleżanka jest w ciąży z drugim dzieckiem. Jakiś czas temu, tuż po urodzeniu pierwszego dziecka w wieku 42 lat, mówiła, że chce mieć szybko drugie dziecko. Pierwsze dziecko to córeczka, a drugie będzie synem.

Pamiętam jak patrzyłam na nią z niewiarą w to co mówi, że chce mieć szybko drugie dziecko. Pomyślałam sobie wtedy, że to mało prawdopodobne. Jest przecież po 40, zegar biologiczny niestety tyka, coraz głośniej. A tu proszę, taka niespodzianka. Bez żadnych problemów, po prostu tak, jak zaplanowała, zaszła szybko w drugą ciążę. W pierwszą ciążę zaszła w tym samym miesiącu, co miała ślub.

Jak usłyszałam tę wspaniałą wiadomość to się bardzo ucieszyłam, lecz … chyba też poczułam lekkie ukłucie zazdrości. Nie cierpię tego uczucia, więc szybko je wygoniłam.

Zaczęłam się zastanawiać, czy ja miałabym szansę na zajście w drugą ciążę i utrzymanie jej oraz urodzenie zdrowego dziecka? Spycham … gdzieś głęboko … jedną myśl … że chciałabym mieć córeczkę …

Powiedziałam o tym mężowi. Powiedział, że jest to raczej niemożliwe, bo przecież mieliśmy duże problemy ze wszystkim, w sumie. Najpierw problemem było zajście w ciążę, a potem z utrzymaniem ciąży. Ciąża też nie była usłana różami. Zrozumiałam, że chyba mój mąż nie chciałby tego wszystkiego ponownie przeżywać.

No cóż … bo do tanga trzeba dwojga …

2 komentarze
Ala
2017-12-16 19:30:26
Prawdę mówiąc, trzeba mieć odwagę, aby decydować się na dziecko po 40 roku życia ...
Magda
2017-12-17 11:38:02
Ja bym się nie odważyła zajść w ciążę w tym wieku.

Wróć do spisu treści