ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo
Blog młodej mężatki
Przejdź do treści

Wyprawy na grzyby

ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo, blog
Opublikowany przez w Młoda mama ·
Bardzo lubię sobotę. Teraz moje dziecko jest już coraz starsze i przesypia całą noc. Czasem budzi się bardzo wcześnie np. koło 5, tak jak dziś, wypije mleko i najczęściej śpi dalej, a my razem z nim. Wstajemy między 7 a 8. Siadam wtedy koło łóżeczka mojego dziecka i dyskutujemy sobie na różne tematy albo się bawimy.

Sobotę lubię z różnych powodów, bo mam dużo czasu, aby iść z moim dzieckiem na długi spacer. Tylko my, razem. Prowadzimy długie rozmowy, które uwielbiam. Wyjaśniamy sobie różne sprawy, snujemy różne opowieści. Teraz mamy jesień, więc opowiadam mu o moich wyprawach na grzyby. Uwielbiałam te wyprawy. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy razem z Bartusiem wędrować po okolicznych lasach w poszukiwaniu grzybów. A potem będziemy je suszyć albo gotować zupę. Bartuś wie, które grzyby można zbierać, a których nie wolno dotykać. Myślę, że to każde dziecko powinno wiedzieć, aby przypadkiem nie zerwało muchomora i go nie ugryzło.

Sobota to czas większych porządków i prania, uporządkowania różnych spraw i co najważniejsze: znalezienia więcej czasu dla męża. Każdego dnia bardzo staram się, aby mój mąż czuł się kochany. Bo miłość jest najważniejsza, i ta do mężczyzny, i ta do dziecka. A do teściowej?

Czy można kochać swoją teściową? Zapewniam, że można …, ale to w ogromnej mierze zależy od niej.
Brak komentarzy

Wróć do spisu treści