ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo
Blog młodej mężatki
Przejdź do treści

Optymizm

ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo, blog
Opublikowany przez w O mnie ·

Poszłam wczoraj na tę dodatkową jazdę. Jeździłam toyotą yaris. Miałam problem z wyczuciem tego samochodu. Instruktorka moim zdaniem jest świetną nauczycielką. Całą godzinę tłumaczyła mi różne techniczne i praktyczne sprawy.

Mówiła, że uwielbia swoją pracę. Chciałabym też tak powiedzieć kiedyś o swojej pracy. Może kiedyś odnajdę swoją drogę jeżeli chodzi o sprawy zawodowe.

Godzina jazdy bardzo szybko minęła w dużym stresie i upale bez klimatyzacji. Na koniec instruktorka powiedziała, że było bardzo dobrze. Ruszam bez żadnego problemu, ani razu nie złapała za kierownicę, ani razu nie nacisnęła hamulca.

Jestem bardzo dumna z siebie. Umówiłam się na kolejne dwie godziny za 2 tygodnie.

Wczoraj postanowiłam poczytać trochę czasopism kobiecych, których mi się trochę uzbierało przez ostatnich parę miesięcy. Kupowałam dwa kobiece miesięczniki, po czym dawałam mamie do przeczytania. Wolałam czytać książki :).

No i wczoraj natknęłam się na pewien bardzo ciekawy artykuł na temat optymizmu życiowego. Postanowiłam sobie, że zrobię wszystko co w mojej mocy aby być optymistycznie nastawioną do życia ....

Ślubem, przyjęciem oraz przyszłym nowym życiem po prostu nie ma sensu się martwić. Na pewno będzie wszystko dobrze...

"Optymistyczne myślenie może podziałać na zasadzie samospełniającej się przepowiedni. Myśląc pozytywnie, sprawiasz, że świat wokół ciebie staje się lepszy."

"Badania dowodzą prostego faktu: poczucie szczęścia jest związane z rozmaitymi aspektami życia. Z powodzeniem zawodowym, materialnym, ze zdrowiem ... Ale okazuje się, że najlepszym predykatorem szczęścia jest ... wewnętrzne nastawienie. To my czynimy siebie szczęśliwymi. Jeśli nasza reprezentacja rzeczywistości jest pozytywna, deklarujemy, że jesteśmy ludźmi zadowolonymi z życia! No i kolejna, ostatnia ważna kwestia: optymiści mają więcej przyjaciół."

Kilka lat później … 29.03.2020 r.


Tak, staram się być optymistycznie nastawiona do ludzi i życia. Chociaż nie zawsze jest to łatwe …2 komentarze
Agnieszka (7 Sierpień 2011, 13:01)
2012-01-01 11:20:52
dobry pomysł z tym blogiem. ciekawe love story.
Monika (8 Sierpień 2011, 15:12)
2012-01-01 11:22:48
Hej, przeczytałam ten blog. Opisana jest piękna historia życia. Pozdrawiam

Wróć do spisu treści