ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo
Blog młodej mężatki
Przejdź do treści

Kochająca babcia czy przedszkole?

ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo, blog
Opublikowany przez w Młoda mama ·
W ubiegłym tygodniu miałam dużo pracy i musiałam zostać w pracy po godzinach.

Wracałam do domu około 18, zamiast tuż po 16. Byłam bardzo zmęczona, ale nie było mowy o odpoczynku. Moje dziecko, jak tylko mnie zobaczyło, to od razu rzucało się w moje ramiona. Chwilę poprzytulaliśmy się. Usłyszałam te cudowne, magiczne słowa, które słyszę każdego dnia: mamo, tak bardzo Cię lubię i kocham! A tak w ogóle to fajne zdanie sobie moje dziecko wymyśliło. Uwielbiam je słuchać! Dodaje mi skrzydeł i gdzieś to moje ogromne zmęczenie i przytłoczenie problemami z pracy po prostu znika. Na usta wraca uśmiech. Zresztą moja twarz nie może nie mieć uśmiechu, bo od razu słyszę od mojego dziecka: mamo, gdzie jest Twój uśmiech? Nie jesteś uśmiechnięta? Dlaczego? Uśmiechnij się!!!

… ale wracając do późniejszych moich powrotów z pracy. Po czułościach moje dziecko mnie już nie opuszczało. Bartuś chodził za mną krok, w krok, co jakiś czas chciał się przytulać i koniecznie ze mną pobawić. Często też mnie pytał, czy mam urlop. Nie wiem co sobie moje dziecko myślało, że następnego dnia nie pójdę do pracy …?

Tak mi było wtedy żal mojego dziecka, które jak widać, bardzo mnie potrzebuje.

Zastanawiam się, czy byłoby mu łatwiej, gdyby chodził do przedszkola? Miałby kolegów i koleżanki. Może gdyby był w takiej samej sytuacji jak oni byłoby mu lżej?

Trudno mi to stwierdzić nie mając w tym temacie żadnych doświadczeń.

Pół roku temu postanowiliśmy z mężem, że Bartuś pójdzie do przedszkola dopiero za rok. Doszliśmy do wniosku, że jest jeszcze za mały na przedszkole. Mamy taki komfort, że dzieckiem może zająć się jego babcia. Tylko teraz się zastanawiam, czy to była dobra decyzja. Sama już nie wiem, co jest lepsze dla dziecka: kochająca babcia czy przedszkole?
1 komentarz
Wiola
2017-10-05 15:19:17
To już zależy czy dziecko chce do przedszkola iść czy będzie płakało. Moja córka od małego przebywała w towarzystwie dzieci małych i tych większych i nie miałam problemu z zostawieniem jej w przedszkolu. Chętnie szła do grupy koleżanek i się z nimi bawiła.

Wróć do spisu treści