ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo
Blog młodej mężatki
Przejdź do treści

Organista

ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo, blog
Opublikowany przez w O mnie ·

Powróćmy jednak do przygotowań do ślubu ...

W którymś tygodniu po, wieczornej mszy udaliśmy się do organisty. Organista stwierdził, że nie ma przy sobie kalendarza, ale ma jakąś wizytówkę, to zapisze sobie na niej termin naszego ślubu i na pewno się na nim pojawi.

Zaświeciła mi się czerwona lampka w główce. Zaniepokoiło mnie to, że zapisał termin ślubu na jakiejś wizytówce. Pomyślałam sobie, że przecież muszę wierzyć człowiekowi, który pracuje w kościele. Chyba nie muszę wspominać, że żadnego pokwitowania nie dostałam, własciwie się nawet tego nie spodziewałam.

W tym samym dniu załatwiliśmy sprawę z kościelnym. Usługi kościelnego kosztowały nas 100 zł plus pieniądze na wino w wysokości 20 zł.

To się chyba nazywa kobiecą intuicją ...? A mam na myśli to, że niepokój związany z organistą był uzasadniony. W przeddzień ślubu telefon od księdza proboszcza bardzo mnie wyprowadził z równowagi. Zadzwonił zapytać, czy załatwiliśmy sprawę z organistą. Odpowiedziałam mu jak się to odbyło. Pamiętałam nawet dokładnie dzień i godzinę, w którym u tego człowieka byliśmy.

Ksiądz proboszcz podziękował i odłożył słuchawkę telefonu. Wyglądało na to, że organista powiedział księdzu, że nie byliśmy u niego ???

Po rozmowie telefonicznej wysmarowałam maila do księdza proboszcza. Opisałam jeszcze raz przebieg wydarzeń z dnia kiedy to byliśmy u organisty, nawet podałam kwotę jaką mu zapłaciliśmy.

Potem zastanawiałam się, czy ksiądz w ogóle wiedział, ile organista bierze za godzinę pracy (150 zł - chyba niezbyt mało, prawda?). Ponadto napisałam, że jak mogłabym nie ufać człowiekowi zatrudnionemu w kościele.

Nie otrzymałam odpowiedzi na tego maila.

Kilka lat później … 16.04.2020 r.

Pamiętam tę sytuację niemal ze szczegółami. Nie pamiętałam jedynie kwoty 150 zł, która obecnie też (po wielu latach) wydaje mi się ceną wygórowaną za niecałą godzinę pracy.

Z drugiej strony teraz sobie myślę, że organista nie pracuje po 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Musi być do dyspozycji księdza proboszcza przez 7 dni w tygodniu o różnych porach dnia.2 komentarze
tarka (31 Sierpień 2011, 22:15)
2012-01-01 12:14:48
To, że pracuje w kościele nic nie znaczy. Ale w końcu się pojawił, czy nie? i nie napisałaś ile chciał pieniędzy za oprawę muzyczną;]
Monika (1 Wrzesień 2011, 16:12)
2012-01-01 12:30:08
Blog czytałam najpierw wyrywkowo, ale po kilku chwilach poczułam chęć poznania waszej historii od początku i tak też odkrywałam kolejne Twoje wpisy. Proste, od serca, ludzkie. Aż w tle pojawia się iskierka ...

Wróć do spisu treści