ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo
Blog młodej mężatki
Przejdź do treści

Mieszkanie z teściową

ABCmaluszka.pl - płodność, ciąża, poród, dziecko, macierzyństwo, blog
Opublikowany przez w Młoda mama ·
Moja koleżanka z pracy ciągle narzeka na swoją teściową, z którą nawet nie mieszka. Skoro z nią nie mieszka, nie widuje jej na co dzień, to co jej tak w niej przeszkadza? Jak się tak słucha koleżanki, to właściwie wszystko w tej teściowej jest beznadziejne. A największy problem jest w tym, że teściowa nie daje im (jej i jej mężowi) pieniędzy. I to mnie bardzo dziwi. Oboje z mężem bardzo dobrze zarabiają. Nie byłoby prościej żyć własnym życiem, a nie ciągle zajmować się tą teściową? Nie rozumiem tego …?

Druga koleżanka, która mieszka z teściową, też ma pretensje o pieniądze. Jej teściowa daje pieniądze swojemu drugiemu synowi i jego żonie.

Obie opowiadając o teściowej bardzo się denerwują.

Zdaję sobie sprawę z tego, że może być trudne życie z teściową pod jednym dachem. Też słyszałam nie jeden raz, jak chyba każdy, różne historie o teściowej. Jako nastolatka bywałam w domu, w którym źle była traktowana synowa przez teściową. Synowa dokładnie tak samo źle traktowała teściową. Przez całe lata nie odzywały się do siebie. Widziane sytuacje w tym domu utwierdziły mnie w przekonaniu, że teściowa nie jest dobrym człowiekiem. Teraz, po latach, jestem przekonana o tym, że obie były winne tego, co powstało między nimi.

Ja, przyznaję, mam coś zupełnie innego w domu, ale … okazuje się, że nie tylko ja. Moja chrzestna matka opowiadała mi kiedyś, że miała teściową anioła. Była dla niej matką. Ja mam dokładnie to samo. Moja teściowa jest również dla mnie matką.
Brak komentarzy

Wróć do spisu treści